תפקידו של עורך דין פלילי
כותב: לוליק אסל פורסם ב: כללי 13.12.21, 14:24

10 טיפים חשובים לפני חקירה

מרבית האנשים לא חושבים ולא מצפים למצוא את עצמם יום אחד בחקירה משטרתית כחשודים במעשה פלילי. אפילו מי שמבצע עבירות פליליות ביודעין, נוטה לחשוב שאותו לא יתפסו, שהוא חכם יותר מכל אחד אחר, בוודאי מהשוטרים, לכן הוא לא יגיע אל חדרי החקירות בשום צורה שהיא.

העניין הוא, שאף אחד לא יודע מה יכול להיות, מה צפוי לקרות, אף אחד לא יודע האם, מתי וכיצד דבר העבירה תתגלה, יתברר שהוא עומד מאחוריה ולכן יוזמן אל חדר חקירות. אז הוא יידרש לשירותיו של עורך דין פלילי שילווה אותו ויעזרו לו להתמודד עם המצב אליו הוא נקלע.

כיצד עורך דין פלילי יכול לעזור?

כל אדם שעומד בפני חקירה משטרתית, צריך לדעת שישנם דברים שונים שעליו לעשות, דברים שעליו לדעת בשביל שיהיה מסוגל לעבור את החקירה בצורה נכונה. אחת המטרות של עורך דין פלילי היא להציג את אותם דברים, לספק את הנקודות והטיפים שאמורים לעזור לנחקר לעבור את החקירה בצורה נכונה.

מעבר לכף, תפקידו של עורך דין פלילי היא לייצג את החשוד הן בחדרי החקירות והן לאחר מכן, במידה ויהיה צורך, בבית המשפט, אם וכאשר יוחלט להגיש נגדו כתב אישום. הוא ילווה את הלקוח שלו בכל התהליך, כשהמטרה היא כמובן להוציא אותו זכאי או לפחות עם עונש קל ביותר.

טיפים שחשוב לדעת לפני חקירה במשטרה

כאמור, כל חשוד שנחקר בגין סיבה כזו או אחרת, צריך ללמוד טיפים שונים שיכולים לעזור לו להתמודד עם הסיטואציה בה הוא נמצא. אנחנו נציג כעת עשרה טיפים שיכולים לעזור.

טיפ ראשון – כאמור, אסור לעבור תהליך של חקירה משטרתית מבלי לקבל עזרה מעורך דין פלילי המתמחה בתחום, מהשלב הראשון עד לסיום התהליך בפועל.

טיפ שני – צריך לזכור שלא חייבים לדבר בחקירה. לנחקר עומדת הזכות להשתמש באופציית השתיקה, אם הוא חושב שהדברים שהוא יגיד יפלילו אותו.

טיפ שלישי – אם הנחקר מאמין בחפותו והוא יודע שהוא איננו עשה דבר לא חוקי, מוטב לו לא רק לומר את האמת אלא גם להתנהג כמו איש חף מפשע.

טיפ רביעי – יש זכויות לנחקרים, חשוב מאוד לעמוד על כך שאכן החוקרים יעמדו בהן ולא יפגעו בזכויות שלהם.

טיפ חמישי – תמיד לחשוב על טובתו האישית וטובת משפחתו. לצאת מתוך נקודת הנחה, שאחרים עושים זאת גם.

טיפ שישי – אם יש הוכחות, ראיות או כל דבר שיכול ללמד על חפותו, רצוי מאוד להציג אותם בזמן החקירה ולא לחכות עם זה. אחרת יהיה מאוחר מדי.

טיפ שביעי – כל נחקר זכאי לשיחת טלפון, רצוי לממש אותה לצרכים הנכונים, קרי לפנות אל עורך דין פלילי.

טיפ שמיני – צריך הרבה קור רוח, הרבה סבלנות, ולהיות חזקים בראש בשביל לעבור את התקופה הזאת.

טיפ תשיעי – רצוי להכין את המשפחה לקראת מה שעומד לבוא.

טיפ עשירי – אם עשיתם עבירה, תנסו לחפש דרכים כיצד תוכלו להפחית את העונש הצפוי לכם.

 

 

עורך דין פלילי לוליק אסל
לייעוץ ראשוני עם לוליק אסל התקשרו054-462-9296או שלחו טופס:

  Comments

  comments

  מילון מונחים

  ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני –

  054-4629296
  עקבו אחרינו בטוויטר
  עקבו אחרינו בפייסבוק
  לייעוץ בוואצאפ