עבירות מס

מהן עבירות מס?

עבירות מס מכילות כמה וכמה רבדים, לכל סוג עבירת מס ישנו עונש הקבוע בחוק

עבירות מס הן עבירות פליליות על חוק מס ההכנסה, כלומר כאשר אדם שחייב במס אינו ממלא את הוראות החוק באשר לדיווח ו/או לתשלום למס הכנסה. המטרה של הענישה בגין עבירות אלה היא להרתיע את הציבור מפני ביצוע עבירות מס, בשל הפגיעה החמורה לקופת המדינה וכתוצאה מכך לציבור הישראלי כולו.

החוק מבחין בין עבירות מס טכניות לבין עבירות מס מהותיות:

עבירות מס טכניות הינן עבירות מס שבוצעו מבלי שלאדם שביצע אותן הייתה כוונה להעלים הכנסות. בין עבירות המס הטכניות ניתן למנות, למשל, אי הגשה של דו"ח שנתי במועדו, אי הגשה של הצהרת הון במועדה, אי ניכוי מס במקור וכן הלאה. העונש הקבוע בחוק בגין עבירת מס טכנית היא עד שנה אחת מאסר בפועל, כאשר בית המשפט נוהג לבחון גם נסיבות מקלות ולעיתים ניתן להמיר את עונש המאסר במאסר על תנאי ובקנס. במקרים מסוימים ניתן אף להסיר את המחדל ולשלם קנס כספי מסוים ובכך להימנע לחלוטין מביצוע הליך פלילי.

עבירות מס מהותיות הן עבירות חמורות, ביניהן העלמת מס, ניהול כוזב של פנקסי חשבונות, השמטת הכנסות ואף סיוע לאדם אחר בביצוע של עבירות מס. העונש הקבוע בחוק בגין עבירת מס מהותית הינו עד חמש שנות מאסר בפועל, ובנסיבות מחמירות העונש עשוי לטפל לעד שבע שנות מאסר.

עורך דין פלילי לוליק אסל
לייעוץ ראשוני עם לוליק אסל התקשרו 054-462-9296 או שלחו טופס:

  קיבלתי זימון לחקירה של מס הכנסה. מה לעשות?

  על מי שחשוד בביצוע עבירת מס (טכנית או מהותית) מוזמן לחקירה אצל רשויות המס, ובמקרים מסוימים גם נעצר עד להשלמת החקירה עוד בטעם הגשת כתב אישום נגדו. חשוב לדעת שזכות בסיסית של נאשם כזה היא להתייעץ עם עורך דין המתמצא היטב בנושאי מס ופלילי. לפיכך ברגע שעולה חשד שהסתבכתם עם רשויות המס – פנו ללא דיחוי לעורך דין.

  עורך דין פלילי לוליק אסל
  לייעוץ ראשוני עם לוליק אסל התקשרו054-462-9296או שלחו טופס:

   Comments

   comments

   מילון מונחים

   ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני –

   054-4629296
   עקבו אחרינו בטוויטר
   עקבו אחרינו בפייסבוק
   לייעוץ בוואצאפ