דיסקרטיות בעולם הפלילי – קו דק בין חשיפת מידע לחשיפת זהות
כותב: לוליק אסל פורסם ב: כללי 8.07.20, 11:56

דיסקרטיות בעולם הפלילי – קו דק בין חשיפת מידע לחשיפת זהות

כל אדם בעולם, זכאי לקבל את הליווי המקצועי של עורך דין בכל שלב ושלב בחייו. בין שמדובר על אירועים פליליים גרידא (כמו עבירות הטרדה מינית או עבירות אלימות קשות), נוכחותו של עורך דין פלילי מיומן ומנוסה היא כמעט נוכחות מחייבת. בעיקר מפני שאתם לא יכולים להתמודד אם ההאשמות שמולן אתם מתמודדים, ללא ניסיון משפטי שמלווה אתכם בכל שלבי החקירה השונים ועוזר לכם לבנות את קו ההגנה החשוב ביותר בחיים שלכם. זו היא החלטה סופר חשובה, עם השלכות בהווה ובעתיד, אבל חשוב גם להבין איך אתם שומרים על הפרטיות שלכם בתוך כל הבלגן המשפטי שאתם נמצאים בו.

מה חשוב לדעת על הזכות שלכם לפרטיות בתוך הליך פלילי?

אם נכנסתם לחקירת משטרה בפעם הראשונה ואין לכם כל כך מושג מה הוא ההליך לפניו אתם עומדים, עורך דין מומחה ינסה לעזור לכם להבהיר את התמונה ולהביא אתכם לתוצרים הנדרשים מכם. כמובן, שהדבר הראשון אותו אתם רוצים לדעת הוא איך ניתן לשמור על שמכם הטוב, גם לאור ההאשמות הפוטנציאליות? זו היא סוגיה לגיטימית אותה ניתן לפתור תוך כמה פעולות פשוטות:

 1. על ידי הוצאת צו איסור פרסום על פרטי החקירה. אם המקרה הוא מקרה קשה יחסית, יכול מאוד להיות שהמשטרה תרצה בעצמה להוציא חיסיון על כלל פרטי החקירה.
 2. על ידי מאבק על זכויות החשודים. בשלבים הראשונים לחקירה, יכול להיות שהחוקרים לא ישמרו על דיסקרטיות והם יכולים לגרום לדליפה (מכוונת או לא), של חומרי חקירה. וזו היא עילה מספקת לפנייה אל בית המשפט.
 3. מעקב אחר הוצאות כלכליות שלכם יכולות להוביל אל משרד עורך דין מומחה לפשיטת רגל שבטעות יגלה מידע אודות הפרטים האישיים שלכם. ולכן אתם רוצים לעדכן את כל גורמי המקצוע איתם אתם מעורבים, על מרטי המצב המשפטי שלכם ולהבטיח שהם ישמרו על הפרטיות שלכם.

הפרטיות קודמת לכל – וזו הוא הכלל החשוב ביותר

גם אם המשטרה רוצה תמיד להגיע לחקר האמת וחשוב לה למצות את כל כיווני החקירה – אל תשכחו, הזכות שלכם לפרטיות ולחזקת החפות, עומדות לצידכם. אל תחששו להיאבק על הזכויות שלכם. גם אם המצב נראה נואש כעת, הוא תמיד יכול להיות מאתגר יותר ואתם לא רוצים לפגוע בעצמכם, או בשם הטוב שלכם בגלל טעויות קטנות.

עורך דין פלילי לוליק אסל
לייעוץ ראשוני עם לוליק אסל התקשרו054-462-9296או שלחו טופס:

  Comments

  comments

  מילון מונחים

  ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני –

  054-4629296
  עקבו אחרינו בטוויטר
  עקבו אחרינו בפייסבוק
  לייעוץ בוואצאפ