נערה
כותב: עורך דין לוליק אסל פורסם ב: פסקי דין 31.05.18, 10:42

נערה שהתיזה אקונומיקה על שוטר זוכתה – חשבה כי מדובר בתוקף

המקרה התרחש בבית בו מתגוררות בנות הלומדות בסמינר ב. מ. של מר א' מדובר במנהל שנוי במחלוקת המנתק את הבנות מהוריהן. השופטת זיכתה את הנאשמת שסברה בטעות כי מדובר באחד מבני המשפחות של הבנות וכי עשתה זאת לצורך הגנה.

סיפור הדברים:

ברחוב שקט וצדדי בעיר ירושלים מתגורר מר א' עם בנות הסמינר ב. מ. מדובר בסמינר שנוי במחלוקת אשר ההורים מתנגדים לכך כי הבנות תשהינה במקום. מדובר בבנות בגירות.

בתאריך 15/8115 התקהלו הורים מחוץ לבית והביעו את מחאתם כלפי הסמינר והעומד בראשו. הם בקשו לראות את בנותיהם. הנאשמת אמרה בעקבות ההתקהלות כי היא מעוניינת לשפוך שמן על המתקהלים. היא נכנסה אל המטבח אך משלא מצאה שמן, מזגה מים עם אקונומיקה בתוך ספל לנטילת ידיים. תוך כדי כך שמעה הנאשמת דפיקות חזקות על הדלת, תוך קריאות "משטרה". היא סברה כי מדובר בבני משפחה של אחת הבנות וחששה כי הם יפגעו בבנות. על כן, נטלה את האקונומיקה שדיללה אותו במים והתיזה על האדם שהיה מאחורי הדלת וזאת על מנת להרחיקו. הדבר נעשה בעקבות רקע של מעשים קודמים אשר בהם נעשה נזק לרכושו של מר א' כמו כן היו מקרים של אלימות והתזה של גז פלפל על אחד מבני הבית.

הנערה כפרה בנזק שנגרם לשוטר היות והאקונומיקה הייתה מעולה בהרבה מים וכי היא לא כלל לא כיוונה את המים לעיניו של השוטר.

תשובת הנאשמת למקרה:

היא טענה כי ברקע היא אירועים נוספים אשר בהם הנאשמים ועוד אנשים הקרובים למר א' הותקפו על רקע כך שהמשפחות זעמו על כך שבנותיהם הבגירות בחרו ללמוד בסמינר ב. מ. השייך למר א'. מדובר בסמינר שנוי במחלוקת הפועל כעין כת המנתק את הבנות מהוריהם. בעבר הוגשו תלונות על אלימות כמו גם על תקיפה באמצעות גז פלפל על ידי הורים של אחת הבנות השוהות במקום. באותו יום בו אירע המקרה – התקהלו בני המשפחה והשתמשו ברמקולים והפגינו נגד מר א'. אחד ההורים התלונן כי לא ראה את ביתו חמש שנים וכי היא מצויה בתחת רשותו של  מר א'. המשטרה הוזעקה למקום בעקבות קטטה ותקיפה. אחת הנשים במקום בקשה ממנו שיציל את ביתה אותה לא ראתה מספר שנים. השוטר הגיע יחד עם מתנדב. הם עלו אל הבית וספרו כי שמעו מוסיקה חסידית חזקה ברקע ואף אחד לא פתח להם את דלת בבית. השוטר ניסה לפתוח אותה אך היא הייתה נעולה. בשלב מסוים נפתחה הדלת והתיזו בפניו מים עם  אקונומיקה וסבון. הוא חש בצריבה בעיניו ולא הצליח לפקוח אותן. הוא הצליח לדווח על המקרה במכשיר הקשר ובקש עזרה. הוא בקש גם סיוע רפואי כמו כן בקש מהמתנדב הגיע יחד עמו שיישאר על יד הדלת ויימנע מהם לצאת מהבית. כוחות משטרה נוספים הגיעו אל המקום ושכנים שראו את המקרה סייעו לשוטר ושפכו מים על פניו והדבר אכן עזר לו. הוא הצליח לפקוח את עיניו ונכנס שוב אל הבית בליווי קצין. אחת הבחורות ששהתה בבית אמרה לו – "אני עשיתי את זה אני שפכתי את האקונומיקה עליך ואין לי בעיה לעשות את זה שוב אל תיקח את הרב מהבית".

לאחר אותו אירוע פינו אותו אל בית החולים. בחקירה הנגדית סיפר השוטר כי הוא שמע מתוך הבית מישהו ששואל – "אתה בטוח שזו משטרה?" הוא הוסיף עוד כי בתוך הבית היו עוד הרבה בנות וכל אחת מהן בקשה להקריב את עצמה עבור הרב וכי הוא למעשה לא ידע להגיד מי היא הבחורה ששפכה עליו את הנוזל.

המתנדב שהתלווה אל השוטר סיפר כי כאשר הגיעו אל המקום הייתה התקהלות ושמעו צעקות רמות מתוך רמקול. השוטר והמתנדב שוחחו עם ההורים ובני משפחה של אחת התלמידות כאשר ההורים טענו כי ביתם נחטפה. כאשר התברר כי מדובר בבגירה הסבירו להם השוטר והמתנדב כי לא מדובר כאן בבת שמוחזקת במקום שלא ברצונה. הם בכל זאת עלו אל הבית בכדי לבדוק האם אין במקום גם קטינות אשר מוחזקות בניגוד לחוק. הם דפקו בדלת אך לא פתחו להם. בהמשך הם אמרו שזו משטרה אך עדיין לא האמינו להם. לאחר מכן נפתחה הדלת כאשר באותו זמן השוטר שלח את המתנדב לסגור את דלת הניידת אשר נותרה פתוחה. כאשר הדלת נפתחה הותז הנוזל על פניו של השוטר. כאשר חזר שמע צעקות כי תקפו את השוטר וכי שפכו עליו חומצה.

הוא ראה כי השוטר מצמץ בעיניו ושטף את פניו במים. לאחר מכן שב אל הבית בליווי קצין ודפקו בכוח. הוא שאל היכן נמצא הנוזל, הנוכחים בבית הראו לו את הספל שהיה מלא עד שליש במים עם מעט אקונומיקה. כך התרשם המתנדב הן על פי הריח והן על פי התוצאה של המים הללו שרק הרטיבו את בגדיו של  השוטר אך לא הסירו מהם את צבעם. בני הבית אמרו שהם לא ידעו שמדובר במשטרה היות ובני המשפחה שהו מחוץ לבית זמן רב קודם לכן ואף צעקו ודפקו על הדלת  ואיימו כי יפרצו אל הבית.

 דו"ח רפואי של השוטר

ישראל נוימן עובד מד"א ערך את הדו"ח הרפואי של השוטר המתלונן וציין כי מצבו של השוטר היה טוב מלבד גירוי קל ועיניים אדומות. מלבד זאת מצבו הכללי היה תקין לחלוטין. רופא העיניים בבית החולים שערי צדק שבדק את השוטר סיכם  כי בבדיקה נמצא כי העפעף תקין לחלוטין הלחמית של עין ימין עם גירוי יותר מלחמית עין שמאל, בוצעה שטיפה במים וניתנה המלצה לנוח למשך שלושה ימים, כמו כן הומלץ על טיפול אנטיביוטי בכדי למנוע זיהום משני שעלול להתרחש במקרה כזה והומלץ על ביקורת שוב אצל רופא עיניים. צוין עוד כי בחדר מיון נבדק השוטר שם נמצא כי הראייה שלו הייתה תקינה בשתי  העיניים ובקרנית ובלחמית הייתה תגובה מהחומר אשר ניתז על העיניים.

השופטת נטתה לקבל את הדברים כי הנערה ששפכה את המים עם האקונומיקה לא חשבה כי מדבר בשוטר וכי היא הייתה סבורה כי מדובר בבני המשפחה אשר שהו במקום כל אותו זמן ואף הם דפקו על דלת הבית. על פי עדויותיהן של  הבנות הן חששו מאוד בזמן ההפגנה וכי נכנסו לחדרים הפנימיים של הבית ובכו. מתוך חשש כי ההורים יצליחו לפרוץ את הבית החליטה אחת הבנות להכין על יד הדלת שמן למקרה אשר בו יפרצו את הדלת. אך כאשר נכנסה למטבח ולא מצאה שמן עשתה שימוש מזערי באקונומיקה.

הנערה הודתה במעשה והתנצלה כי לא הייתה לה כל כוונה לפגוע בשוטר.

בנוסף לכך שילבה השופטת את העובדה  כי  לנאשמת עומדת למעשה החוק "הגנת בית מגורים" – כלומר מותר לאדם להדוף באופן מידי ובאמצעים סבירים את מי שמנסה להתפרץ אל תוך ביתו.

על כן, הוחלט לזכות את הנאשמת מעוון של תקיפת שוטר.

להתייעצות עם עורך דין פלילי – צרו קשר

עורך דין פלילי לוליק אסל
לייעוץ ראשוני עם לוליק אסל התקשרו054-462-9296או שלחו טופס:

  Comments

  comments

  מילון מונחים

  ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני –

  054-4629296
  עקבו אחרינו בטוויטר
  עקבו אחרינו בפייסבוק
  לייעוץ בוואצאפ