עורך דין המתמחה בהוצאת דרכון פורטוגלי
כותב: לוליק אסל פורסם ב: כללי 21.06.21, 14:15

עורך דין המתמחה בהוצאת דרכון פורטוגלי

הוצאת דרכון פורטוגלי נמצאת בכותרות כבר מספר שנים. לצורך כך, אין צורך לוותר על האזרחות הקיימת ואפילו לא חייבים לעזוב את ישראל. הרבה אנשים כבר סיימו את התהליך, בליווי של עורך דין, רבים אחרים ממתינים לקבלת האזרחות. לא לכל אחד זה מתאים, אך בהחלט יש יתרונות לאזרחות נוספות. נסביר מה תפקידו של עורך דין, למה דווקא פורטוגל, והאם לעורך דין פלילי יש מה לתרום בנושא זה.

אזרחות לחסרי רישום פלילי 

על מנת להוציא דרכון פורטוגלי מקובל לפנות לעו"ד הבקיא בחוקי האזרחות וההגירה באירופה, בפרט לפורטוגל. עורך דין דרכון פורטוגלי איננו חייב להיות בעל מומחיות במשפט פלילי, אולם בהחלט יש קשר עקיף. על פי החוק הפורטוגלי, המדינה לא תקבל בקשות אזרחות או בקשות לדרכון, מאנשים שלא יוכלו להוכיח כי הם ללא רישום פלילי. מי שיש לו עבר פלילי עשוי להיתקל בקושי לצלוח את המשוכה. אם הרישום יוסר, זה כבר סיפור אחרי לגמרי. 

עורך דין מסביר – למה דווקא פורטוגל?

פורטוגל זו ארץ יפה, עם חוף ים מקסים. אבל לא זו הסיבה לכך שאנשים פונים לעורך דין על מנת שיעזור להם להוציא את הדרכון הפורטוגלי. עורך דין הבקיא בעדכוני החקיקה ותקנות האזרחות בפורטוגל מסביר: לפני מספר שנים עבר עדכון לחקיקה, בעל תוקף זמני. על פי העדכון, יהודי שיוכל להוכיח כי משפחתו התגוררה בפורטוגל בעבר, יוכל לקבל דרכון בתנאים מקלים. 

כלומר, צאצאי גירוש פורטוגל (שאירע זמן קצר לאחר גירוש ספרד), שייכים לקבוצה של אנשים שיקבלו אזרחות בתנאים מיוחדים. אגב, גם אזרחים של מושבות מסוימות של פורטוגל (שהייתה בעבר מעצמה קולוניאליסטית) זכאים לאותן הטבות. פורטוגל, יודגש, מקנה בעצם אזרחות אירופאית. כלומר, קבלת הדרכון מקנה אפשרות לנהל חיים מלאים בכל מקום באיחוד. החל מרילוקיישן למטרות עבודה, דרך לימודים מוזלים שניתנים לאזרחים, מגורים, רכישת נכסים ועוד. 

במה מסייע עורך הדין?

כיום, אזרחות פורטוגלית ניתנת לצאצאי מגורשי פורטוגל ללא חובת מגורים במדינה. האזרחות ניתנת לצמיתות, ללא תקופת ביניים של תושבות (מעמד שיכול להתבטל). אין צורך בלימוד השפה המקומית ולא נבחנים בפורטוגלית. עורך הדין שמתמחה בהשגת אזרחות מסייע בהיבטים מגוונים:

 1. בדיקה שהמבקש או המבקשת עומדים בקריטריונים הכלליים. 
 2. הכנת תיק מפורט, של בקשה לאזרחות. 
 3. טיפול בתרגומים נוטריונים לפי הצורך. 
 4. יצירת קשר עם הקהילה היהודית המקומית, להשגת אישורים נדרשים. 
 5. הגשת בקשה בפורטוגלית, ללא צורך שהלקוח ימריא לליסבון. 
 6. קבלת מספר בקשה ומעקב אחר סטטוס טיפול. 
 7. דיווחים ללקוח עד לקבלת תשובה מוסמכת מהרשויות. 

שימו לב, הגשת בקשה לאזרחות בפורטוגל הינה אישית. בתנאים מסוימים, ניתן לאחר מכן להגיש בקשה לאזרחות גם לבני משפחה מקרבה ראשונה. לאחים, אחיות וכדומה, ניתן להגיש בקשה אישית, במקביל. 

עורך דין פלילי לוליק אסל
לייעוץ ראשוני עם לוליק אסל התקשרו054-462-9296או שלחו טופס:

  Comments

  comments

  מילון מונחים

  ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני –

  054-4629296
  עקבו אחרינו בטוויטר
  עקבו אחרינו בפייסבוק
  לייעוץ בוואצאפ