דיסקרטיות בעולם הפלילי – קו דק בין חשיפת מידע לחשיפת זהות
כותב: לוליק אסל פורסם ב: כללי 26.01.21, 17:58

שוקל חזרה לישראל? על התמריצים שכדאי להכיר

לעתים, בתקופות בהן הכל מתערער (תקופת משבר הקורונה היא דוגמת אידיאלית לכך), אנו מרגישים צורך לחזור אל המקום הראשוני והבטוח ביותר שאנחנו מכירים – אנו מחפשים את אזור הנוחות המוכר שלנו, בו נוכל לאסוף את עצמנו ולהיערך למצבים חדשים על קרקע יציבה יותר. 

אי לכך, העובדה שאזרחים ישראלים רבים חזרו למדינה עם פרוץ משבר הקורונה, אחרי שנים רבות של מגורים בחו"ל, לא אמורה להפתיע אותנו. על אף שמספר התושבים החוזרים היה נמוך יחסית השנה, עקב מורכבות המשבר וסגירת השמיים, בקרב תושבים חוזרים וותיקים דווקא הייתה עליה משמעותית. לצד תחושת הביטחון המחודשת, השיבה הביתה תספק לך גם כמה הטבות מס משתלמות וכדאי מאוד להכיר על מנת למצות מהן את המיטב. אז אם חיית בחו"ל 6 שנים לפחות ללא ביקורים ארוכים בישראל, סביר מאוד להניח שיהיה באפשרותך ליהנות מהן – כדי לעזור לך להתאקלם במהרה בארץ, ריכזנו כאן כמה מההטבות המוצעות לתושבים חוזרים:

 • ריביות הזכות בבנק פטורות ממס – במשך 20 השנים הבאות לאחר שיבתך לישראל, ניתן ליהנות מריביות הזכות שלך בפיקדונות מט"ח בפטור מלא ממס עבור כספים שמקורם מחוץ לישראל. 
 • פטור ממס רווחי הון – ניתן ליהנות מפטור מלא ממס רווחי הון בתרחישים הבאים:
 1. על מכירת נכסים: יש ברשותך נכסים בחו"ל? ניתן למכור אותם במשך עשר השנים הראשונות לאחר חזרתך לארץ וליהנות מרווחי המכירה פטורים לחלוטין ממס רווחי הון. לא משנה מתי נרכשו הנכסים ובאילו נסיבות, לא יחול כל מיסוי על מכירה כזו. 
 2. על תשואת השקעות ודמי שכירות: גם תשלומי שכירות שנקבל על נכסים בבעלותנו הממוקמים בחו"ל יהיו פטורים לחלוטין ממס רווחי הון. בנוסף, גם תשואה על ניירות ערך ומניות יהיו פטורות ממס.  
 • פטור ממס הכנסה – הפטור ממס אינו חל רק על רווחי הון, אלא גם על מס הכנסה כתוצאה מכל יגיעה אישית כעצמאים או כשכירים בחוץ לארץ. משמעות הדבר היא שלא נצטרך לשלם מס הכנסה כלל על הרווחים שהפקנו בתקופה בה שהינו בחו"ל ונוכל להתחיל דף חדש ונקי בישראל מול רשות המיסים.

האם משבר הקורונה מקשה על קבלת ההטבות?

כדי ליהנות מכל ההטבות הללו, יהיה עליך להנפיק תעודת תושב חוזר. התעודה ניתנת רק לאזרחים שיעמדו בכל הקריטריונים הנדרשים וחשוב שנברר מראש כי אנחנו עומדים בהם. כמו כל אדם הנכנס לישראל מחו"ל בימים אלו, יהיה עליך, ככל הנראה, להיכנס לבידוד בהתאם לתקנות המשתנות ולכן לא יהיה באפשרותך להגיע אל המוסד לביטוח לאומי כדי להנפיק את האישורים הנדרשים עד לסיום תקופת הבידוד. עם זאת, ניתן למצות את זכויותיך גם מבלי לעזוב את הבית. המוסד לביטוח לאומי מאפשר כעת לשלוח צילום תעודת זהות במייל ולהגיש בקשה באתר המוסד לביטוח לאומי.

עורך דין פלילי לוליק אסל
לייעוץ ראשוני עם לוליק אסל התקשרו054-462-9296או שלחו טופס:

  Comments

  comments

  מילון מונחים

  ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני –

  054-4629296
  עקבו אחרינו בטוויטר
  עקבו אחרינו בפייסבוק
  לייעוץ בוואצאפ