עורך דין תעבורה
כותב: לוליק אסל פורסם ב: כללי 22.10.21, 10:59

החשיבות הגבוהה של קבלת ייעוץ מעו"ד פלילי 

ייעוץ מעו"ד פלילי

אדם נורמטיבי שנעצר עקב חשד לביצוע עבירה פלילית, אינו יודע כיצד להתנהל ומהן הפעולות הראשונות שעליו לבצע. לא אחת עוצרים אותו והוא מגיע לתחנת המשטרה לצורך חקירה על המעשה שהוא מואשם בו לכאורה. חשוב לדעת שהדבר הראשון שיש לבצע הוא לשוחח עם קרובי משפחה או חברים כדי שישכרו עבורו את שירותיו של עורך דין פלילי שהוא מומחה בתחום הספציפי שבגינו הוא נעצר. כדי לסייע לו, עו"ד זה יגיע תוך פרק זמן קצר לפגוש אותו בתחנת המשטרה ויעניק לו ייעוץ מעו"ד פלילי. בפרק זמן זה החשוד אינו נכנס לחקירה כיוון שזכותו הבסיסית היא להתייעץ קודם לכן עם עו"ד פלילי ורק לאחר מכן הוא יתמודד עם החוקר המשטרתי. 

הסיבה שבגללה אותו אדם נעצר יכולה להיות עקב סיבות רבות, חשדות בנושא הטרדה מינית, אלימות, פריצה, גניבה, מרמה והפרת אמונים וסיבות אפשריות נוספות. נושאי משרות בכירות בסקטור הפרטי עלולים גם להיעצר, כמו מנכ"לים אשר נעצרים כיוון שגבו לאורך חודשים ואף שנים כספים מעובדיהם השכירים עבור הפרשה לקופת פנסיה, אך בדיעבד הסתבר בעת קבלת פיצויי פיטורים כי הכספים הללו לא הועברו כלל לחברת הביטוח ולכן זו עבירה פלילית. 

ייעוץ מעו"ד פלילי בתחנת המשטרה 

כאשר עורך הדין הפלילי מגיע לתחנת המשטרה, הוא פוגש את הלקוח שלו בפעם הראשונה ושומע ממנו את הסיבה שבגינה הוא נעצר. הלקוח מספר לו את כל המידע בנושא זה, האם זה נכון, לא נכון מהם פרטי המקרה וכו'. לאחר שעורך הדין הבין את הדברים באופן מעמיק, הוא מגבש עם הלקוח את האסטרטגיה המשפטית שהיא הנכונה למקרה הספציפי. בהתאם לכך הוא מסביר לו את הטקטיקה שבה הם ינקטו ולכן מעביר לו הנחיות מדויקות לגבי ההתנהלות שלו בחדר החקירות. 

הקשיים בתיקים פליליים 

התחום הפלילי הוא התחום הקשיח ביותר בתחום המשפטי. זו הסיבה שעורך הדין שעוסק בתחום זה הוא מתוחכם, חושב כמה צעדים קדימה ורואה את כל התמונה הכללית כדי לגבי את תוכניות הפעולה הנכונות עבור כל לקוח. השוני בין התיקים השונים מצריך קבלת ייעוץ מעו"ד שהוא יצירתי ויש לו שפע של רעיונות יצירתיים במטרה לסייע באופן מקסימלי ללקוח שלו. 

מסלול הסיוע בנושא עבירות פליליות 

 

כל מקרה הוא לגופו אך המגמה הכללית היא לסייע ללקוח ולהפחית את העונשים שהוא עלול לקבל עקב המעשה שביצע, אם הוא אכן ביצע אותו. העונשים בדין הפלילי מתייחסים לסעיפי האישום השונים ולכן המטרה של ייעוץ מעו"ד פלילי היא לעשות כל שניתן כדי לשנות את הקביעה של סעיפי האישום ולהחליף אותם בסעיפים מתונים יותר אשר גוררים עונשים קלים יותר. ההחלטות של בית המשפט כוללות קנסות כספיים ברמות שונות, מאסר לתקופות שונות, עבודות שירות, מאסר על תנאי ועוד. 

עורך דין פלילי לוליק אסל
לייעוץ ראשוני עם לוליק אסל התקשרו054-462-9296או שלחו טופס:

  Comments

  comments

  מילון מונחים

  ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני –

  054-4629296
  עקבו אחרינו בטוויטר
  עקבו אחרינו בפייסבוק
  לייעוץ בוואצאפ