קבלת דירה בירושה - למי צריך לפנות?
כותב: לוליק אסל פורסם ב: כללי 27.12.20, 18:40

קבלת דירה בירושה – למי צריך לפנות?

כאשר אדם קרוב לנו נפטר ומוריש לנו דירה בירושה אנחנו צריכים לפעול בשביל לקבל אותה מבחינה חוקית. בשביל לממש צוואה צריך להוציא צו ירושה. בשביל שנוכל לממש את הירושה של קרוב המשפחה שלנו אנחנו צריכים לשכור את השירות של עו"ד צוואות וירושות. עורך הדין יוכל לסייע לנו לממש את הרצון של קרוב המשפחה שלנו כך שנקבל את הדירה בירושה. במידה ואין צוואה אז חשוב מאוד לפנות לעורך דין מומחה לצוואות ולהוציא בעזרתו צו ירושה כך שנוכל לחלק את הירושה לפי חוק.

עו"ד צוואות וירושות – מתי יש לפנות אליו?

יש לפנות לקבלת שירותיו של עורך דין צוואות וירושות כאשר אנחנו רוצים לכתוב צוואה או כאשר אנחנו רוצים  לממש צוואה. עורך הדין יוכל לסייע לנו לערוך צוואה או להוציא לידי מימוש צוואה של אדם שנפטר והוריש לנו כסף או נכסים כמו דירות למשל. בשביל שנוכל לממש את הצוואה עורך הדין צריך לוודא שאין אנשים אחרים שטוענים שהם זכאים לקבל את הירושה ושהם מערערים על הצוואה כפי שאנחנו מכירים אותה.

 איך הוא יכול לסייע לנו?

עו"ד צוואות וירושות יכול לסייע לנו במקרה שאנחנו רוצים לכתוב צוואה ולהוריש נכסים לילדים שלנו או לקרובים אחרים. המטרה של כתיבת הצוואה היא שאנחנו נוכל לקבוע בעצמנו מה יקרה לרכוש שלנו אחרי שאנחנו כבר לא נהיה בין החיים. כתיבת צוואה היא פעולה פשוטה יחסית מבחינה משפטית אך מורכבת מאוד מבחינה רגשית ומשפחתית.

המורכבות הרגשית של כתיבת צוואה יכולה לגבות מהמשפחה שלנו מחיר כבד. אם אנחנו רוצים להתמודד עם כתיבת צוואה כדאי לנו לשתף את בן או בת הזוג שלנו בצוואה שאנחנו כותבים. עוד כדאי לשתף את הילדים שלנו במידה ויש לנו ולומר להם מה אנחנו מורישים למי. כדאי גם לשתף את כל המוטבים מהצוואה שאנחנו מורישים להם סכום כסף מסוים או רכוש מסוג אחר כמו תכשיטים או דירות.

והוצאת צוואה לפועל

עו"ד צוואות וירושות יוכל לסייע לנו להוציא לפועל צוואה בה אנחנו כתובים כיורשים. כאשר יש צוואה יש להוציא אותה לפועל על ידי צו של בית משפט. כאשר אנחנו רשומים כמוטבים בצוואה זה לא מספיק אנחנו חייבים להוציא צו של בית משפט שאין יורשים אחרים ושאנחנו היורשים היחידים שמגיע להם לקבל את הירושה כפי שהיא כתובה בצוואה של הנפטר.

קבלת דירה בירושה היא דבר שיכול לסייע לכל אדם מבחינה כלכלית. כאשר מורישים לנו דירה אנחנו חייבים לוודא שהרישום בטאבו של הדירה עובר לשם שלנו מהשם של הנפטר. עוד חשוב לוודא שאין אנשים אחרים שטוענים שהם היו אמורים לקבל את הדירה כירושה כי אז אנחנו יכולים להיכנס לתוך תסבוכת משפטית וחשוב לדעת להתמודד עם זה.

עורך דין פלילי לוליק אסל
לייעוץ ראשוני עם לוליק אסל התקשרו054-462-9296או שלחו טופס:

  Comments

  comments

  מילון מונחים

  ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני –

  054-4629296
  עקבו אחרינו בטוויטר
  עקבו אחרינו בפייסבוק
  לייעוץ בוואצאפ