משפטי
כותב: לוליק אסל פורסם ב: כללי 24.01.21, 11:30

היבטים משפטיים שצריך לבחון בעת קניית דירה

בין אם עומדים לרכוש דירה בכפר או בעיר, יש לבחון היבטים משפטיים בהתאם. במקרים אלו, בדרך כלל אתם תצטרכו עורך דין נדל"ן מומחה לצידכם. יחד עם זאת, ישנם גם עורכי דין בדינים אחרים המספקים סיוע משפטי בעת רכישת דירה. בואו נבין במה מדובר, במי מסתייעים משפטית בעת רכישת דירה? 

רכישת דירה היא חלומם הנכסף של רוב האנשים, חלום שכולנו חולקים בינינו. יחד עם רכישת הדירה או הבית, מגיעות המורכבויות השונות בתהליכים אלו. התהליך של רכישת דירה הוא עמוס וגדוש בבירוקרטיות שונות, כולל בירוקרטיות משפטיות אל מול הרשויות. אם אתם צריכים סיוע משפטי, כמובן שיהיה חשוב לקבלו בתחילת התהליך של רכישת הדירה. 

רכישת דירה והסתייעות בעורך דין – צריך או לא? 

בין אם אתם מתכננים לרכוש דירה באזור מתחם האלף בראשל"צ או בכל עיר אחרת, חשוב לעשות זאת נכון. רכישת דירה מלווה בהיבטים משפטיים שונים שחשוב לקחת בחשבון. מעבר להיבטים המשפטיים, חשוב גם להתנהל נכון מבחינה בירוקרטית אל מול הרשויות. 

רכישת דירה מצריכה, קודם כל, לקיחת משכנתא בהתאם. לא פעם, אנשים בוחרים לקבל את הסיוע של עורך דין בעת לקיחת משכנתאות. יחד עם זאת, במקרים מסוימים אנשים יצטרכו עורך דין עבור תיקון BDI (דירוג אשראי). אם כך, בואו נדבר על מה שקודם את העסקה של חתימת המשכנתא שלכם. 

מדוע צריך סיוע משפטי בעת רכישת דירה 

כל עוד אדם מעוניין לרכוש דירה, בדרך כלל ספק האשראי יבדוק את דירוג האשראי של אותו אדם. במקרים מסוימים, ההיבטים המשפטיים מקבלים את הביטוי שלהם כבר בתחילת התהליך של רכישת הדירה. אחד השלבים הראשונים הוא, השלב של קבלת אישור עקרוני למשכנתא. אם דירוג האשראי של האדם נמוך, לפי חוק נתוני אשראי 2016, הוא יסורב לקבל אישור למשכנתא. 

לרוב, אנשים יבחרו לפנות אל עורך דין אשר יסייע לעדכן את דוחות ריכוז הנתונים במאגרי המידע. מעבר למה שציינו עד כה, רכישת דירה כולל בתוכה עוד המון הביטים משפטיים. למשל, איזה מס השבחה ומיסים אחרים יש לשלם על הדירה? 

באיזה עורך דין כדאי להסתייע בתהליך רכישת דירה? 

אם אתם צריכים סיוע של עורך דין לרכישת דירה, אנו ממליצים להסתייע בעורכי דין אשר מתמחים גם בדינים הנדל"ן השונים. עם זאת, אין חובה בכך. גם עורכי דין המתמחים בדינים אחרים יכולים לספק לכם סיוע משפטי. בכל מקרה, יהיה חשוב בכל זאת לבדוק שעורך הדין בקיא בדינים הספציפיים הנוגעים לכם. 

יהיה מומלץ לקבוע פגישת ייעוץ עם עו"ד עוד בתחילת התהליך של רכישת הדירה. אם אפשר, עוד לפני שאתם מבקשים אישור עקרוני למשכנתא. באופן הזה, תוכלו לייעל את הזמנים על הצד הטוב ביותר. 

עורך דין פלילי לוליק אסל
לייעוץ ראשוני עם לוליק אסל התקשרו054-462-9296או שלחו טופס:

  Comments

  comments

  מילון מונחים

  ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני –

  054-4629296
  עקבו אחרינו בטוויטר
  עקבו אחרינו בפייסבוק
  לייעוץ בוואצאפ