כותב: c@digitouch.co.il פורסם ב: כללי 4.04.22, 11:04

כיווני למידה משפטיים

כיווני למידה 

לימודי משפטים נכללים בקטגוריה של הלימודים המורכבים והסבוכים, אך עם זאת רבים מעוניינים ללמוד מקצוע זה עבור הקריירה העתידית שלהם. יש צעירים שלאחר הצבא בוחנים על פי המבחן הפסיכומטרי ועל פי ההכוונה של יועץ הקריירה, אילו כיווני למידה הם הנכונים ביותר עבורם. הרצון להשתלב בלימודי המשפטים מתרחש גם בגיל מבוגר יחסית, כאשר קשה לאזרחים רבים עם העובדה שלאורך כל חייהם הם חלמו ללמוד משפטים, אך לא הגשימו את החלום עקב אילוצים כלכליים ואחרים. ולכן הם מרגישים שזה הזמן לפתח קריירה שנייה, לצאת ללימודי משפטים ולעסוק בכך בתום הלימודים.

הסטודנטים המבוגרים חוככים בדעתם ומעוניינים לבצע הסבה למשפטים מכיוון שתחום זה מתאים להם מאד. זאת לעומת הצעירים שבוחרים בדרך כלל בהתמקצעות בתחומים כמו מקרקעין, נזיקין ענייני משפחה ועוד, רבים מהסטודנטים שהם בוגרים יותר מעוניינים ללמוד את תחום המשפט הפלילי. הסיבה לכך היא שרבים מהם סיימו קריירה ראשונה במשטרה או בפרקליטות הצבאית ולכן המשך טבעי של דרך זו היא למידה של עריכת דין בנושאים פליליים. לבוגרים מורכב יותר ללמוד כיוון שרובם הם בעלי משפחות ולכן די קשה להם להקדיש שעות ללמידה של פסקי דין על כל הרבדים שלהם כדי להבין את קו החשיבה של השופט. 

חשיבה על כיווני למידה 

כל מי שמתכונן ללמוד כיווני למידה אשר משויכים לפן הפלילי, מודע לכך שהוא ייצג שני סוגים של לקוחות. הסוג הראשון הוא האדם שביצעו עליו את העבירה הפלילית כמו אדם שנשדד או נאנס אשר זקוק לליווי משפטי כדי לצאת מהסיטואציה שאליה הוא נקלע. הסוג השני של הלקוחות הם עבריינים ואנשי משפחות הפשע אשר מבצעים לעיתים תכופות יחסית פשעים שונים וגם הם זקוקים לעורך דין שייצג אותם ושישיג עבורם את התנאים הטובים ביותר.  

התנהלות מול המשטרה 

כאשר מדובר באדם תמים שמואשם בעבירה שהוא לא ביצע, הוא לא מכיר את התחום הזה כלל, לא יודע איך לפעול וכל אמירה שלו עלולה להיות טעות כבדת משקל. זו הסיבה שהוא חייב לשכור את שירותיו של עו"ד פלילי אשר יתווה לו את הדרך וזאת לפני החקירה הראשונה במשטרה. מדובר בנושא שהוא אקוטי ואם מי שאינו מבין בפלילים יענה תשובות לא ענייניות, הדבר עלול להסתיים בהחלטה קריטית של החוקר. לכן עורך הדין הפלילי מגיע לתחנת המשטרה, שמוע את פרטי המקרה ומייעץ ללקוח שלו מה לומר ואיך לנהוג במקרה זה כדי להוכיח את חפותו.

התנהלות עם משפחות פשע 

מי שחושב על כיווני למידה שכוללים את התחום הפלילי מודע לכך שבמקרים רבים הוא יצטרך להתנהל עם משפחות הפשע. מדובר בגורמים בסדרי גודל שונים שהם מסוכנים מאד. הם זקוקים לייצוג משפטי הולם ומקצועי ולכן ברוב המקרים היחסים יהיו ענייניים. עם זאת עורך דין פלילי חייב להיות תמיד עם היד על הדופק. 

עורך דין פלילי לוליק אסל
לייעוץ ראשוני עם לוליק אסל התקשרו054-462-9296או שלחו טופס:

  Comments

  comments

  מילון מונחים

  ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני –

  054-4629296
  עקבו אחרינו בטוויטר
  עקבו אחרינו בפייסבוק
  לייעוץ בוואצאפ