שלילת רישיון עקב מצב בריאותי
לוליק אסל כותב: לוליק אסל פורסם ב: כללי 22.02.21, 11:42

שלילת רישיון עקב מצב בריאותי

שלילת רישיון נהיגה עקב מצב בריאותי היא תרחיש לא נעים, ובישראל חווים אותו עשרות אלפי נהגים מדי שנה: אתם ניגשים לביצוע בדיקות בריאותיות, בין אם כחלק משגרה ובין אם כשמתעוררת בעיה – ולהפתעתכם הרבה, עם הגעת תוצאות הבדיקה מגיעה גם ההודעה על שלילת הרישיון. החשיבות של כלי-הרכב בחיינו היא גדולה במיוחד, ויש אנשים שעבורם אף מדובר במקור פרנסה. במידה ונמסרה לכם הודעה כי רישיון הנהיגה שלכם נשלל בעקבות מצב בריאותי ואתם מוזמנים לבדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים – כדאי להיערך לזה מבעוד מועד ולדעת שיש מה לעשות.

האם המכון הרפואי יכול לשלוח לכם הודעה על שלילת רישיון?

בערך. רופא המשפחה שלכם מחויב על פי החוק למסור למשרד הרישוי הודעה על כול שינוי במצבכם הבריאותי שעשוי להשפיע על כושר הנהיגה שלכם – החל מבעיות ראייה ועד לבעיות לב. עם קבלת ההודעה במשרד הרישוי, אתם תזומנו למכון הרפואי לבטיחות בדרכים לביצוע בדיקות שונות בסיומן יוחלט האם להשיב לכם את רישיון הנהיגה שלכם. במידה וההחלטה שתתקבל תהיה שלילית, כלומר שאינכם יכולים להמשיך לנהוג במצבכם הבריאותי, תוכלו לערער במסגרת ועדת ערר תל השומר, אליה רצוי להגיע בליווי של עורך דין. אלפי נהגים מדי שנה מוצאים עצמם עוברים את אותו התהליך בדיוק, ומופתעים לגלות שעם קבלת תוצאות בדיקות שעשו, רישיון הנהיגה שלכם נשלל מהם והם מזומנים לביצוע למכון הרפואי. 

מה ניתן לעשות כשמקבלים זימון למכון הרפואי?

במידה וקיבלתם זימון למכון הרפואי, מומלץ להגיע עם חוות דעת רפואית התומכת בהשבת רישיון הנהיגה שלכם. למשל, אם משרד הרישוי החליט לפסול אתכם מנהיגה בעקבות בעיות לב, כדאי להסתייע בחוות דעת של קרדיולוג אשר מצהיר כי נכון לזמן כתיבת חוות הדעת, אתם כשירים לנהיגה. בנוסף, יש לבצע את הבדיקות הרלוונטיות במכון הרפואי על הצד הטוב ביותר. במידה והוחלט שלא להחזיר לכם את רישיון הנהיגה, תוכלו לגשת לוועדת ערר בתל השומר, וכדאי להגיע אליה עם מסמכים חדשים או נימוקים שונים שבסיכויים גבוהים יוכלו להפוך את ההחלטה.

איך עו"ד יכול לעזור מול הועדה?

ועדת ערר תתקיים במידה והחלטתם לערער על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. הוועדה תהיה מורכבת ממספר רופאים המתמחים בתחום הרפואי בגינו נשלל רישיון הנהיגה שלכם. כדאי לדעת שבמידה ולא תצליחו לשכנע את ועדת הערר – תאלצו להמתין שנה שלמה עד לדיון חוזר. לכן, זה לא זמן למשחקים. על מנת להפוך את החלטת המכון הרפואי במסגרת הוועדה ולהשיב לכם את רישיון הנהיגה בהקדם האפשרי, צריך הרבה יותר מדמעות וסיפורים קורעי לב על כמה רישיון הנהיגה שלכם הכרחי לכם. עורך דין תעבורה מיומן ומנוסה, הבקי בזכויות ובחוקים, ידע לאסוף חוות דעת מקצועיות ותומכות, לנתח את החלטת המכון הרפואי ולהציג מידע חדש, מנומק ומשכנע שבסיכויים גבוהים ביותר – ישיב לכם את רישיון הנהיגה שלכם. 

מילון מונחים

ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני –

054-4629296
עקבו אחרינו בטוויטר
עקבו אחרינו בפייסבוק
לייעוץ בוואצאפ