עורך דין תעבורה
כותב: לוליק אסל פורסם ב: כללי 5.10.21, 11:43

תביעה נגד משרד הביטחון בהליך פלילי

מהם תביעות נגד משרד הביטחון?

תביעות נגד משרד הביטחון זה בעצם פניה לבית משפט במטרה לפתוח בהליך משפטי נגדו. את התביעה רשאים להגיש אנשים ששירתו בצה"ל ובזרועות הביטחון: חיילים, שוטרים, אנשי השב"כ והמוסד, סוהרים ועוד כאשר במהלך השירות הם קבלו נזק רפואי גופני או נפשי המשפיע על איכות חייהם.

מי מוגדר כנכה צה"ל ומי זכאי להגיש תביעה כזו?

מי שמוגדר כנכה צה"ל הוא אדם שמצבו הבריאותי נפגע כתוצאה מהשירות בצבא או בכל גוף אחר השייך למערכת הביטחון כולל גופי חירום כגון: מד"א וכו' כאשר בחלק גדול מהמקרים, ההכרה בנכות לאחר הגשת תביעה נגד משרד הביטחון, מאפשרת להם קבלת פיצוי כספי וסיוע בשיקום. הזכויות והפיצויים מגיעים ברמות משתנות בהתאם לחוק הנכים תגמולים והשיקום.

הליך פלילי 

הליך פלילי בדומה להליך האזרחי הוא תחום דיוני. בהליך הפלילי הנורמות העיקריות מתבטאות בחקיקה הראשית למשל, סוגיות שנחשבות כטכניות, הן מעוגנות בסדר הדין הפלילי בחקיקה ראשית. וזה נובע מכך שאותו הליך פלילי פוגע בזכויות הבסיסיות ביותר של האזרח כמו לדוגמא הזכות לחירות,  חשוב להיוועץ עם עורך דין פלילי אשר בעל ידע בתחום. 

ההליך הפלילי מתחלק לארבעה שלבים עיקריים:

 • חקירה, 
 • העמדה לדין, 
 • משפט 
 • וההליכים הפוסט משפטיים 

כאשר השלב הראשון של החקירה מתקיים עוד לפני הגשת כתב האישום נגד החשוד. עבריין פלילי הינו אדם שעל פי חוק עבר עבירה כלפי חברה או המוסר והוא נוגד את החוק באופן חמור ביותר מה שיכול לגרור אחריו תביעה משפטית.

איך תביעות נגד משרד הביטחון מתייחסות לאדם הנתבע בתביעה פלילית?

חיילים ואנשים המשרתים בקבע שנקלעו לתביעה משפטית במהלך שירותם בצבא והם רוצים לערער על פסיקת הדין הצבאית, הם יכולים וכדאי להם לקבל סיוע משפטי ישנם עורכי דין שיכולים להוביל למחיקת רישום פלילי, לא פעם ולא פעמיים רישום פלילי יכול לעכב את האנשים להתקדם בחיים. מחיקת רישום פלילי ניתן גם לעשות דרך עורך דין המתמחה בתביעות נגד משרד הביטחון וההמלצה היא להתחיל את תהליך מחיקת הרישום הפלילי בהקדם האפשרי כיוון שזה עשוי לקחת זמן לא מועט.

כיצד מתנהלת בקשה להכרת זכות נכה?

הבקשה להיות מוכר כנכה צה"ל מתנהלת באופן הבא ראשית, צריך להגיש בקשת הכרה במשרד הביטחון, ממלאים טופס עם פרטים אישיים שכולל את פירוט נסיבות הפציעה ואת הקשר הקיים בין הנסיבות לשירות. משרד הביטחון קובע מידת ההכרה בנכות בהתאם לפגיעות שצוינו בטופס או בדף הנלווה אליו ומסיבה זו חשוב להגיש יחד עם הטופס דוחות פציעה, מסמכים רפואיים וכל מסמך שיכול להעיד על רמת הפציעה.

תהליך בקשת ההכרה כנכה מול אגף השיקום במשרד הביטחון הינו תהליך די ארוך ומייגע המורכב מכמה שלבים. חשוב מאד לדעת מה לעשות וכיצד לפעול בכל שלב. ישנם לא מעט נכי צה"ל שלא פעלו בצורה נכונה בשלב מסויים ולכן הם לא קיבלו זכאות כיוון שמשרד הביטחון לא הכיר בנכות שלהם

למה חשוב להיעזר בעורך דין בכל התהליך?

תביעות נגד משרד הביטחון מורכבות ממגוון רחב של מאפיינים והן מצריכות ידע משפטי ומקצועי לצד ידע רפואי רחב תוך היכרות מעמיקה עם הצבא ומערכת קצין התגמולים של משרד הביטחון. מסיבה זו חשוב מאד להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי ומיומן בעל ניסיון בתביעות מול משרד הביטחון  על מנת לקבל את מלוא הזכויות המגיעות לכם.

עורך דין פלילי לוליק אסל
לייעוץ ראשוני עם לוליק אסל התקשרו054-462-9296או שלחו טופס:

  Comments

  comments

  מילון מונחים

  ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני –

  054-4629296
  עקבו אחרינו בטוויטר
  עקבו אחרינו בפייסבוק
  לייעוץ בוואצאפ