פרשת הגננות המתעללות - עבר, הווה עתיד
כותב: עורך דין לוליק אסל פורסם ב: דין משמעתי 29.10.19, 19:04

פרשת הגננות המתעללות – עבר, הווה עתיד

פרשת הגננות המתעללות- עבר, הווה עתיד

העולם "התמים" והמושלם אשר בו חיינו בעבר כבר אינו קיים היום. ארך לחלק גדול מאתנו להתפכח על מנת להפנים את העניין אך כיום כבר יודעים כולם כי העולם הוא לא כל כך עגול ולא כל מה שנראה טוב ומושלם הוא אכן כזה. כך שאם עד כה היו ההורים רגועים כאשר הם הפקידו את הילדים שלהם בידיה של המטפלת בפעוטון או במעון, את הילדה בגן או בבית הספר, הרי שכיום חובה לשמור את האצבע על הדופק ולשים לב לכל ניואנס, לכל שינוי ולכל תגובה של הילד בבואו אל הגן או בצאתו משם.

אם הילד בוכה כאשר עליו להיכנס אל הגן, יש לבחון האם מדובר בקושי בריא ורגיל של ילד בריא או שמא מדובר באיתות המעיד על מצוקה של התינוק כאשר הוא עובר לידיים (הבעייתיות?) של המטפלת או הגננת.

הגננות של פעם…

אז נכון שבעבר המקרים מן הסוג הזה היו נמוכים בהרבה ולמעשה כמעט ולא עלו לכותרות סיפורים כאלה. אפשר לתלות את הדבר באימון הבלתי מסויג שהיה להורים במטפלות ובגננות והאימון הזה בהחלט הוכיח את עצמו כאשר גננת ומטפלת הבינה כי היא חייבת להוכיח את עצמה ולהצדיק את האימון שניתן בה. היו גם החיים החלקים והרגועים יותר כאשר מכשירי הסמארטפון ומכשירי הטלפון החכמים עדיין לא באו לעולם והגננות והמטפלות היו פנויות לחלוטין לטיפול בילדים מתוך רצון להשקיע בהם את המיטב.

מודעות מונעת

כיום, קיימת מודעות גבוהה כל כך לעניין הזה של הגננות והמטפלות לאור כל העובדות והסיפורים האיומים שעלו לכותרות. אפשר בהחלט לומר כי המודעות הזו גורמת לכך כי ההורים ערים לעובדה כי לא כל מי שמתיימרת להיות מטפלת היא אכן כזו אשר עליה אפשר לסמוך ולתת בה את מלוא האימון. מודעות זו בהחלט מונעת הרבה אסונות או אפילו רק פגיעות וטיפול שאינו נאות בילדים.

ישנם הורים אשר עושים שימוש בטכנולוגיות מתקדמות והם לא מהססים לשתול מצלמות או האזנות סתר במקומות שונים על מנת לבחון כי אכן הילד שלהם מוגן כאשר הוא נמצא במסגרת החינוכית. ברור כי כל אלו  מסייעים בהגנה על הילדים.

ממבט של גננת

חשוב מאוד לתת את הבמה גם לגננות כאשר אנחנו באים לעסוק בסוגיה הקשה הזו של פרשת הגננות המתעללות. גננות רבות מבצעות את מלאכתן בצורה הכי מקצועית והכי מושלמת והן לא שייכות כלל לקטגוריה הזו של הגננות הבעייתיות והמתעללות. הן מקבלות את הילדים בכל בוקר בשמחה ובחיוך – לא מזוייפים. הן אוהבות את הילדים ומשקיעות בהם את נשמתן.

החשדנות הרבה היא אמנם בלתי נמנעת בגלל המקרים שאירעו אך גננות רבות מידי מוצאות את עצמן נפגעות עד עומק נשמתן כאשר ההורים בוחנים אותן שוב ושוב בעין ביקורתית.

חשוב להיות מודעים לעניין מכל ההיבטים!

עורך דין פלילי לוליק אסל
לייעוץ ראשוני עם לוליק אסל התקשרו054-462-9296או שלחו טופס:

  Comments

  comments

  מילון מונחים

  ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני –

  054-4629296
  עקבו אחרינו בטוויטר
  עקבו אחרינו בפייסבוק
  לייעוץ בוואצאפ