תפקידו של עורך דין פלילי
כותב: לוליק אסל פורסם ב: כללי 30.12.20, 18:12

תפקידו של עורך דין פלילי

ההבדל בין משפט אזרחי למשפט פלילי טמון בכך שבמשפט פלילי המדינה היא זו שמגישה את התביעה וההליך הוא של המדינה נגד אדם כלשהו.

הפרוצדורה הפלילית בישראל נחלקת למספר הליכים בפני רשויות החקירה והתביעה, כמו תלונה, חקירה, העמדה לדין, סמכויות אכיפה כמו מעצר, הסגרה וכדומה. הליכי משפט פלילי יכולים לכלול טיעונים לעונש והליכי תקיפה כמו ערעור או משפט חוזר.

הליך פלילי יכול להיות מורכב ומסועף מאוד ועל מנת להגן על האינטרסים ולדעת כיצד ניתן להיחלץ מהליך פלילי או להפחית סיכויים לאישום וענישה, כדאי להיעזר בשירותיו של עורך דין פלילי. 

כיצד עו"ד פלילי יכול לסייע לכם ומתי?

עורך דין פלילי מתמחה במשפט פלילי ויכול לייעץ ולייצג בשלבים שונים במסגרת הליכים אלה.

עורך דין זה יכול ללוות אתכם, לסייע ולייצג במקרה של חקירה משטרתית, ייצוג בעת הליכי מעצר וכן במידה והוגש כתב אישום או לפני שהוגש כתב אישום.
עו"ד לעניינים פליליים מטפל במגוון נושאים. בין היתר, עבירות סמים, אלימות, הלבנת הון, הטרדה מינית, הונאות, עבירות ביטחוניות ו/או עבירות מס הכנסה מול רשויות המסים
ביניהן עבירות מס מקרקעין, מכס, מע"מ ועוד. 

עו"ד בעל ניסיון וידע בתחום הפלילי יכול לסייע במניעת הגשת כתב אישום, סגירת התיק ללא סנקציות פליליות או המרה לקנס מנהלי, הפחתת העונש וכן בייצוג בתהליך ערעור.

החשיבות שלו מהווה סיבה להשקיע ולבחור בפינצטה את עורך הדין שייצג וילווה אתכם בתהליך ובכל הערכאות. עורך דין פלילי יוכל גם להסביר לכם מהן החובות אך גם מהן הזכויות שלכם לכל אורך ההליך ולכן, חשוב למצוא מישהו שאפשר לסמוך עליו גם בייעוץ וגם בליווי אישי.

מה עושים במצב של הסתבכות פלילית בחו"ל?

אל תגידו – לי זה לא יקרה. בעידן הגלובלי עולה באופן משמעותי הפוטנציאל להסתבכות פלילית בחו"ל. אנשים רבים טסים, שוהים במדינות זרות והסתבכות פלילית מעבר לים מצריכה עו"ד למשפט בינלאומי שיכול ללוות ולייצג גם בחקירה פלילית בחו"ל או במעצר בחו"ל.

למשל, בעקבות תאונה שארעה, העברת כספים בין מדינות, מעורבות בקטטה אלימה, הונאה, עבירת מין, החזקת חומרים אסורים (אפילו קנביס רפואי שיש לו אישור בישראל אך לא מחוץ לגבולות המדינה) ועוד.
פנייה לעו"ד מקומי לרוב לא תענה על הציפיות במיוחד אם הוא אינו דובר השפה. חשוב לפנות לעו"ד ישראלי המתמחה בתחום על מנת לקבל ייצוג הוגן בשפה המוכרת לכם אשר יוכל לפעול לטובתכם מרחוק ואף להגיע למדינה בה ארעה ההסתבכות הפלילית, לפעול למען הליך הסגרה לישראל וכדומה.

כמובן שיש לבדוק באילו מדינות עובד עו"ד זה והאם הוא באמת בקיא ונמצא בקשר עם הרשויות, מכיר את החוק המקומי, יוכל לייצג אתכם במשפט בחו"ל. לכל מדינה יש נהלים, תקנות וחוקים אחרים ועו"ד המתמחה בתחום המשפט הבינלאומי יידע להתאים את הליווי, הייעוץ המשפטי והייצוג למדינה הספציפית בה התרחשה ההסתבכות.
מומלץ לא לחכות, כי ככל שמחכים יתכנו כל מני התרחשויות שיפעלו לרעתכם בתיק ולכן, כדאי למהר ולחפש עורך דין מתאים מיד שעולה צורך בכך. 
אל תנסו להתמודד לבד עם רשויות החוק. התייעצו בהקדם האפשרי עם עורך דין פלילי. בדקו מה הרקורד המקצועי שלו מבחינת הישגים והצלחות בבית משפט, חוות דעת והמלצות של לקוחות שקיבלו ממנו ייעוץ וליווי בעבר, זמינות גבוהה במיוחד במקרים דחופים.

זכרו שעורך דין פלילי רלבנטי עבורכם גם בשימוע לפני אישום פלילי ויוכל לבדוק היטב את כל הפרטים על מנת להגיע הכי מוכן שיש לשימוע, לבית משפט ולכל הליך אחר ולהתנהל בדרך המקצועית ביותר. 

עורך דין פלילי לוליק אסל
לייעוץ ראשוני עם לוליק אסל התקשרו054-462-9296או שלחו טופס:

  Comments

  comments

  מילון מונחים

  ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני –

  054-4629296
  עקבו אחרינו בטוויטר
  עקבו אחרינו בפייסבוק
  לייעוץ בוואצאפ