תלונת שווא
כותב: לוליק אסל פורסם ב: כללי 7.06.21, 10:45

סוגים של אלימות במשפחה המחייבים ייצוג של עורך דין

כל סוג של אלימות במשפחה מחייב ייצוג ראוי, אך המציאות היא כזאת שישנם לא מעט מקרים קיצוניים ושונים.

מכיוון וקיימים לא מעט מקרים כאלו, בתי הדין במדינת ישראל נאלצים בכל פעם להתמודד עם מקרה שונה מאוד מכל מקרה אחר לפניו.

ישנם מקרים וסוגים רבים מאוד של אלימות במשפחה, אלו הם רק חלק מאותם סוגי אלימות נפוצים יותר אשר מחייבים התערבות של עורך דין פלילי.

להלן סוגים של אלימות במשפחה המחייבים אתכם לקבל ייעוץ מקצועי של עורך דין.

התעללות מילולית – זה כולל את האדם שעושה את ההתעללות, מקלל ומשפיל את האדם שעובר התעללות. לא רבים מודעים לכך שגם אלימות מילות מילולית היא עבירה פלילית חמורה מאוד. אך יחד עם זאת בזכות ייצוג ראוי ומקצועי של עורך דין אלימות במשפחה ניתן לראות כי בתי הדין מצליחים להכיר שלא כל אמירה פוגענית נחשבת לאלימות או התעללות מילולית. לא פעם זוגות רבים במציאות היומיומית חווים "ימים פחות טובים" וייתכן כי ישנם חילופי דברים הכוללים קללות והשפלות. אלו לא יחשבו מיד כהתעללות מילולית.

התעללות פיזית -כל סוג של מכות או למנוע מהקורבן לישון או לקבל עזרה רפואית כלשהי. רבים נוטים לייחס להתעללות פיזית את סוג האלימות במשפחה הקשה ביותר. לצערנו ישנם מקרים בהם התעללות פיזית נמשכת שנים רבות, מכיוון ומדובר על אלימות בתוך המשפחה, הקורבן ברוב המקרים חש קרבה לצד הפוגע ופוחד שמא יעונה לו משהו באם ידווח על התעללות אותה הוא חווה. לכן, רק במקרים בודדים אנו מצליחים באמת לשמוע את הקורבנות.

התעללות פסיכולוגית – יצירת פחד שהקורבן יחוש כלפי האדם שעושה התעללות. ביצוע של שטיפות מוח והטלת פחד בשילוב של אמצעים אלימים פיזית לרבות פסיכולוגים.

התעללות רגשית – התעללות רגשית מתרחשת כאשר הקורבן מאשים את כל מה שמצער שקורה לאדם שעושה את ההתעללות. כלומר האדם המתעלל נותן לקורבן תחושה שכל הדברים הרעים שקורים הם באשמת הקורבן. 

התעללות חברתית – זה קורה כאשר הקורבנות מבודדים ממשפחתם ומחבריהם וכאשר נאסר עליהם לפגוש אנשים.גם כאן חשוב להבין, כי ריתוק של ילד בבית באמצעי חינוכי לא ייחשב להתעללות חברתית. התעללות חברתית היא איסור מתמשך לצאת מהבית או לקיים סיטואציות חברתיות תוך כדי איומים לפגיעה פיזית.

התעללות כספית – לאסור על קורבנות גישה לחשבונות הבנק שלהם, לאלץ אותם לחתום על מסמכים או לתת הצהרות שקריות לגופים פיננסים.

התעללות מינית – כל סוג של יחסי מין לא רצויים או בלחץ עם או בלי שום הגנה ומכריחים אותם לבצע דברים מיניים. לרבות ביצוע עבירות אונס בתוך המשפחה. אלו מקרים בהם בתי הדין נוטים להחמיר והתביעה דורשת את העונש המקסימלי.

הטרדה ומעקבים – צפייה במעקב אחר הקורבן, הטרדות דרך האינטרנט או הטלפון.

התעללות "רבייה" – לחץ על הקורבן לקיים יחסי מין לא מוגנים ולהיכנס להריון או לעבור הפלה. בנוסף לחץ על הקורבן לבצע יחסי מין עם אחרים תוך הפעלת לחצים נפשיים או פייזים.

התעללות מבוססת תמונה – זה כאשר תמונה מינית או עירומה של הקורבן משותפת עם אנשים ללא רשותם. במקרים רבים התעללות מבוססת תמונה כוללת בתוכה גם עבירה נוספת של סחיטה ואיומים והסחיטה יכולה להיות כלכלית או מינית.

עורך דין פלילי לוליק אסל
לייעוץ ראשוני עם לוליק אסל התקשרו054-462-9296או שלחו טופס:

  Comments

  comments

  מילון מונחים

  ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני –

  054-4629296
  עקבו אחרינו בטוויטר
  עקבו אחרינו בפייסבוק
  לייעוץ בוואצאפ