עורך דין ירושות
כותב: felix פורסם ב: כללי 10.09.21, 15:05

התקדמות טכנולוגית – מה כולל שירותים משפטים אונליין

אחת הרעות החולות של הבירוקרטיה הישראלית, לצערנו, היא שבמקרים רבים אנחנו עדיין נדרשים למצוא את עצמנו נעזרים ומתמודדים עם כלים ואמצעים השייכים למאה הקודמת. כלומר, בזמן שבכל העולם וגם בישראל בשוק הפרטי, כבר עברו להשתמש בכלים ואמצעים דיגיטליים, וירטואליים רבים, אזי שהבירוקרטיה הישראלית עדיין נמצאת מאחור.

כל זה נכון, להוציא תחומים שונים שהחלו במהלך השנים לעבור מתיחת פנים משמעותית, והחלו לספק לציבור הישראלי אפשרות להשתמש בכלים אונליין. כלים המאפשרים לבצע פעולות פשוטות ומורכבות דרך המחשב הביתי, מבלי שיש צורך להגיע אל המשרד, דבר שיכול לקחת הרבה זמן, לייצר טרחה מיותרת ולא פעם, גם דורש עלויות גבוהות.

כיצד עולם המשפט נהנה מכך?

אחד התחומים בהם אנחנו יכולים לראות התקדמות טכנולוגית הוא ללא ספק עולם המשפט. היום לא מעט פעולות ניתן לבצע באופן ישיר דרך המחשב, בין אם זה כשמדובר על אדם פרטי ובין אם זה כשמדובר על עורכי דין וגורמים אחרים המייצגים לקוחות בתחום כזה או אחר.

למשל, היום אנחנו יכולים להגיש בקשה עבור צו ירושה מקוון ובאופן כללי, כל מה שקשור לנושא אנחנו יכולים להשתמש במערכות המחשוב בשביל לקבל מידע ולבצע פעולות. זה נכון לגבי הגשת בקשות, הוצאת צו, מסירת מידע ועוד.

הרעיון הוא פשוט, במקום להטריח אנשים להגיע אל בית המשפט או אל מקומות אחרים בשביל לבצע את הפעולות, דבר שיכול להיות כאמור טרחה מאוד גדולה, בוודאי כשמדובר על אנשים שזה עתה קמו משבעה, אזי שהם יכולים לבצע את כל הפעולות דרך המחשב מהבית. המערכת מספקת להם הסברים מפורטים כיצד לפעול, וכן את כל המידע כאשר הפעולות מתבצעות.

איך זה בא לידי ביטוי בפועל?

אם רוצים להגיש בקשה עבור צו ירושה מקוון, אז נכנסים המספק שירותים משפטיים אונליין, ממלאים את כל הפרטים ושם דואגים להעביר הכל למי שצריך בשביל לקדם את העניינים. צריך לומר, מלבד העובדה שהמערכת עצמה, קרי מערכת המשפט, מוכנה לקבל מסמכים ומידע אונליין, הרי שישנם גם אנשי מקצוע העוסקים בתחום שעושים זאת עבור הלקוחות שלהם

מדובר על מערכות מאוד פשוטות שיכולות לספק הרבה מאוד כלים ומידע לשם כך. כלומר, לא צריך להיות מומחה בעולם המחשבים או בעולם המשפט בשביל לבצע את התהליך. ניתן לעשות הכל דרך האינטרנט בצורה פשוטה ונוחה. כך ניתן לקדם את התהליכים באופן מהיר יותר.

אחד היתרונות של צו ירושה מקוון הוא, שהתהליך לא רק נעשה בצורה פשוטה ומהירה, הוא גם נעשה בצורה שקופה. כלומר, הכל מופיע באופן כזה שהגורמים המעורבים יכולים לראות את המסמכים וכל הפרטים של התהליך. מנגד, התהליך מתבצע באופן מאובטח כך שאף גורם לא מורשה, לא יוכל להיחשף לחומר ולעשות בו שימוש.

עורך דין פלילי לוליק אסל
לייעוץ ראשוני עם לוליק אסל התקשרו054-462-9296או שלחו טופס:

  Comments

  comments

  מילון מונחים

  ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני –

  054-4629296
  עקבו אחרינו בטוויטר
  עקבו אחרינו בפייסבוק
  לייעוץ בוואצאפ