תלונת שווא
כותב: לוליק אסל פורסם ב: כללי 7.02.21, 10:01

למה כדאי ללמוד תואר במשפטים

תואר במשפטים נחשב לתואר אקדמי יוקרתי ונחשק בישראל ובעולם. מקצוע זה קיים שנים רבות ומשמש לקביעת הצדק בסוגי פשעים שונים. זהו אחד המקצועות הנפוצים והעתיקים ביותר בעולם, כשמערכת החוק משמשת עוגן לעורכי הדין ועשיית צדק מבחינת החוק מול פושעים בהיבט הפלילי, האזרחי או העסקי.

תואר במשפטים 

בניגוד למה שחושבים, תואר במשפטים אינו מתאים רק לעריכת דין. אמנם מרבית הבוגרים אכן יפנו לתחום זה, אך משפטים זה עולם דינמי ומשתנה עם לא מעט תפקידים חשובים הקשורים לתחום. אפשר למצוא לא מעט בוגרי תואר במשפטים בבתי המשפט הגדולים בארץ, בממשלה, בכנסת, או אפילו עם משרדים עצמאיים. 

זוהי ההזדמנות המושלמת לתרום לחברה ולעשות צדק בהרבה מקרים חסרי תקדים בישראל. בוגרי תואר במשפטים יכולים לבחור לעסוק בכל היבט שירצו, כשכל היבט יותר שונה מקודמו. ההיבטים העסקיים והאזרחיים לא מצריכים עמידה בבית משפט ולכן רוב העבודה תכלול עבודת אדמיניסטרציה, מעבר על חוזים, ועבודה משרדית. ההיבט הפלילי הוא מעט מורכב יותר וכולל הופעות בבית משפט ובטלוויזיה. 

למי מתאים תואר במשפטים?

תואר זה מתאים לכל מי שמעוניין בעשיית צדק, תחת מערכת חוק מאוד גדולה ועוצמתית כמו במדינת ישראל. עורך דין הוא תפקיד מאוד פופולרי עקב אחוזי פשע גבוהים מאוד במדינה, ולכן תפקידם חשוב ביותר ומצריך כמות גדושה של יושר, מוסריות, והגינות. 

אם אתם מתעניינים בתרומה לחברה והחזרת הצדק למדינה בחסות מערכת המשפט, תואר במשפטים הוא התואר בשבילכם. כיום, אפשר ללמוד תואר ראשון ולהתקבל למקום עבודה נחשק אפילו בתור סטודנט או מתמחה במשרד עורכי דין. דבר זה הוא מאוד נפוץ ועוזר לסטודנטים לפתח את הקריירה במשפטים.

מהם תנאי הקבלה לתואר במשפטים?

תנאי הקבלה לתואר משתנים ממוסד לימוד אחד למוסד לימוד אחר. בכל מוסד יש את התנאים שלו, אך התנאים המקובלים במרבית המקומות הם ציון 600-700 בפסיכומטרי וממוצע 90 בבגרות. באוניברסיטאות תנאי הקבלה מחמירים יותר וציון הפסיכומטרי יהיה לא פחות מ-700. 

שכר הלימוד לתואר במשפטים ינוע בין 10,000-13,000, תלוי במוסד הלימוד. יש לזכור שזהו תואר אקדמי נחשק ויכול להוביל אתכם למקומות חדשים וקריירה משגשגת כעורכי דין בתחום. עורך דין יכול להרוויח שכר מאוד גבוה כשכיר ואף כעצמאי, ולכן ברוב המקרים ההשקעה מאוד משתלמת.

תואר במשפטים – למה זה כדאי

תואר במשפטים יכול לקחת אתכם לגבהים חדשים עליהם לא חלמתם. תוכלו להילחם למען הצדק ולמען האחר, לתרום לקהילה ואף להתנדב במקומות לבחירתכם. זהו תואר יוקרתי ומאוד נחשב בישראל, והתפקיד הוא חשוב מאין כמותו.

מסלולי הלימוד בתואר יכללו סמינרים, הרצאות, התנדבויות, חילופי סטודנטים, הזדמנויות מחקר ואפילו התמחות וניסיון מעשי בתיקים אמיתיים. למצטיינים עם הישגים גבוהים בתואר הראשון, ישנה אפשרות אף לתואר שני במשפטים, להעמקת הידע והכרת מערכת החוק בצורה המקיפה ביותר שיש.

עורך דין פלילי לוליק אסל
לייעוץ ראשוני עם לוליק אסל התקשרו054-462-9296או שלחו טופס:

  Comments

  comments

  מילון מונחים

  ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני –

  054-4629296
  עקבו אחרינו בטוויטר
  עקבו אחרינו בפייסבוק
  לייעוץ בוואצאפ