מאזני הצדק ועולם
לוליק אסל כותב: לוליק אסל פורסם ב: כללי 18.02.21, 14:04

הסתבכתם על מדים? הנה כל מה שאתם יכולים לעשות

כל אזרח במדינת ישראל מחויב לעשות שלוש שנים או שנתיים של שירות צבאי. כאשר הוא עושה שירות צבאי גופו כאילו הופך להיות של המדינה. בשל כך, כאשר חייל או חיילת מבצעים עברה פלילית זו או אחרת החוקים משתנים והופכים לא רק לחוקי מדינת ישראל אלא גם לחוקי צה"ל.

כאשר אנחנו מדברים על סיוע משפטי אנחנו כמובן לא מדברים על חייל או חיילת שקיבלו 'שבת' על דבר מה פעוט. אנחנו מדברים על צעירים שהסתבכו באירועים משמעותיים והם צריכים אנשי מקצוע שייצגו אותם משפטית ויהיו בקיאים בחוקי המדינה והצבא באופן כזה שיעזור להם לעבור את ההליכים המשפטיים בצורה הטובה ביותר.

אם אתם מחפשים ייצוג משפטי בשל סיטואציה זו או אחרת אתם וודאי שרויים בתחושות קשות. אנחנו, כאן במשרד 'רכבי – הראל' ממתינים לכם כדי לעזור לכם לעבור כל משוכה. אם אתם בכל זאת רוצים לקבל עוד קצת מידע רלוונטי, אתם מוזמנים לקרוא את המאמר הבא.

על מי חל חוק המשפט הצבאי

חוק משפט צבאי הוא למעשה חוק המכיל את כל אלו שביצעו עברות על מדים. כך שגם אם באתם לשירות מילואים של כמה ימים ובמהלכם ביצעתם עברות שהייתם יכולים על פניו לבצע גם בחייכם האזרחיים, מי שישפוט אתכם על המעשה יהיה בית משפט צבאי.

חוק המשפט הצבאי בוודאי חל על חיילים הנמצאים בשירות סדיר, אבל לא רק. ניתן להגיש כתב אישום כנגד כל מי ששירת בצהל עד 180 יום מיום שחרורו. חוק המשפט הצבאי חל כמובן גם על חיילי מילואים, כמו בדוגמא המופיעה לעיל. חוק המשפט הצבאי יכול לחול על אזרחים עובדי צהל במקרים מסוימים, תלוי מקרה.

למה חשוב להיעזר באיש מקצוע

תפקידו של עורך דין צבאי הוא ללוות אתכם לאורך כל הדרך בתוך סבך התהליך המשפטי. כאמור, אנחנו מדברי םעל הליך משפטי מורכב מזה שקיים בבית משפט אזרחי. כך שגם אם לבית משפט אזרחי לא הייתם ניגשים ללא ייעוץ וייצוג משפטי הרי שכאשר אתם הולכים למשט צבאי הכלל נכון על אחת כמה וכמה.

עורך דין צבאי מכיר את לשון החוק ויודע להתבונן בפרטים ולנתח אותם באופן כזה שיהפוך את הקערה על פיה. מטבע הדברים אי אפשר להבטיח הבטחות לפני שאנחנו, במשרד 'בכר- הראל' מכירים את המקרה לעומק. אבל, אנחנו כן יכולים להעיד, מהניסיון שלנו במקצוע, שלא אחת עורך דין צבאי יודע לתת מענה מקצועי מקיף שיכול לסייע לכם רבות .

זה לא נגמר עד שזה נגמר

לא פעם כאשר מוגש כתב אישום נגד חייל או חיילת נדמה להם שבזה נחתם העניין. אבל האמת היא שיש הרבה מה לעשות מכאן. אנחנו, במשרד עורכי הדין 'בכר – הראל' מחכים לכם כדי לסייע לכם לעבור את התהליך בשלום.

מילון מונחים

ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני –

054-4629296
עקבו אחרינו בטוויטר
עקבו אחרינו בפייסבוק
לייעוץ בוואצאפ